صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

توزیع بسته های بهداشتی دهان و دندان در آموزشگاه استثنایی ارمغان قشم

توزیع بسته های بهداشتی دهان و دندان در آموزشگاه استثنایی ارمغان قشم

توزیع بسته های بهداشتی دهان و دندان در آموزشگاه استثنایی ارمغان قشم

رئیس شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: بسته‌های بهداشتی شامل مسواک و خمیر دندان ،حوله،شامپو،لیوان و صابون در مدرسه استثنایی

ارمغان قشم  با هدف ایجاد حمایت های گسترده و مستمر آموزشی،بهداشتی و درمانی، فرهنگ سازی و ترویج سلامت   دهان و دندان در جامعه به خصوص کودکان توزیع شد.

دکتر بهزادی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم در حاشیه این مراسم که با حضور نصری فرماندار شهرستان قشم و روسای ادارات آموزش و پرورش و بهزیستی در مدرسه استثنایی ارمغان قشم برگزار شد اظهار داشت: یکی از شاخص‌های مهم بهداشت عمومی سلامت دهان و دندان است که دسترسی آسان مردم به مراقبت‌های اولیه بهداشت دهان و دندان تاثیر بسزایی در سلامت افراد دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه استفاده از مسواک و خمیر دندان مناسب جهت پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان ضروری می‌باشد این شبکه اقدام به توزیع نمادین بسته‌های مسواک و خمیر دندان و ارائه آموزش‌های لازم به کودکان دوره ابتدایی در مدارس این شهرستان نموده است تا گامی در جهت ارتقای سطح سلامت دهان و دندان در سطح جامعه برداشته شود.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان قشم اضافه کرد: با رعایت بهداشت دهان و دندان ها،درصد ابتلا به عفونت‌های لثه و دندانی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد .این نوع عفونت‌ها را نباید کم اهمیت دانست زیرا عفونت‌های لثه و دندان به دهان محدود نمی‌شوند و ممکن است از طریق خون، به سایر قسمت‌های بدن مثل قلب برسند و باعث آسیب آن‌ها شوند.

بهزادی در پایان تصریح کرد: برای داشتن دندان‌های سالم، مراقبت از دندان‌ها و  معاینات دوره ای دندانپزشکی باید از ابتدای زندگی و در هر شرایط سنی انجام شود که خود می تواند نقش بسزایی در سلامت جسمانی افراد جامعه به ویژه کودکان ایفا کند .


١٤:١٤ - شنبه ٦ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٩٦٧١    /    تعداد نمایش : ٢٣٦


امتیازدهی

خروج