صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی شهرستان قشم برگزار گردید

جلسه کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی شهرستان قشم برگزار گردید

جلسه کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی شهرستان قشم برگزار گردید

جلسه کارگروه بهداشت،سلامت و امنیت غذایی شهرستان قشم با حضور اعضا کار گروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

دکتر بهزادی دبیر کارگروه و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم ضمن بیان مطالبی در خصوص بیماریهای منتقله از آب و غذا و همچنین تشریح برنامه عملیاتی شبکه بهداشت در خصوص طرح تشدید نوروز خواستار همکاری سایر دستگاه های ذی ربط بر هرگونه فعالیتی که با سلامت و بهداشت جامعه مرتبط است.دکتربهزادی  با اشاره به آغاز سفرهای نوروزی افزود: عرضه مواد غذایی توسط دست فروشان و خودروهای سیار در این جزیره به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری غیرقانونی میباشد که نیاز به همکاری سایر دستگاهها در جلوگیری از عرضه مواد غذایی به صورت غیر بهداشتی میباشد.دکتر بهزادی در ادامه با اشاره به انجام چهار هزار و 500 مورد بازرسی توسط تیم های نظارتی، نسبت به شیوع بیماری های واگیردار در صورت توجه نکردن به مسایل بهداشتی هشدار داد.

دکتربهزادی با بیان اینکه چنین بیماری های واگیردار می تواند از طریق مصرف آب و مواد غذایی غیربهداشتی انتقال یابد، عنوان کرد: هم اکنون یک هزار و 972 مرکز تهیه و توزیع مواد خوراکی و آشامدینی تحت پوشش این مجموعه است که یک هزار و 596 مرکز معیارهای بهداشتی را رعایت می کنند.

وی افزود: از این میان 793 مرکز حساس می باشند که در بین آنها 564 مرکز از نظر رعایت مسایل بهداشتی مورد تایید هستند. دکتر بهزادی در پایان از مردم خواست هرگونه تخلفی را با سامانه 190 در میان بگذارند .


١٢:٥٣ - يکشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٧١٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٢١


امتیازدهی

خروج